Znovuobnovení schůzek

S radostí vám oznamujeme, že vládní rozvolňování se týká i našich schůzek. Tradičně se budeme setkávat na našem skautském ostrově, avšak netradičně ve STŘEDU od 16:00 do 17:30. Schůzky pro kluky i holky povede Štěpán Šedivý. Jen dopředu předesíláme, že plnoletý dozor nemusí být vždy na každé schůzce. Vypomáhat s vedením světlušek bude Lucka Klarnerová. Jednou z podmínek pro účast na schůzce je NEGATIVNÍ výsledek antigenního nebo PCR testu. Pokud bylo dítě testováno ve škole (max. 72 h před konání schůzky), další testování zařizovat nemusíte, stačí jen vyplnit níže přiložené čestné prohlášení. Také prosíme rodiče, aby dětem na schůzku přibalili respirátor, schůzky se budou konat především venku, ale bude nutné jej nosit. Pak už jen dobrou náladu a můžeme začít.

Těšíme se na vás tedy na první obnovené schůzce 19.5. v 16,00 h 😉

Tábor Nová Ves 2021

Ahoj skautská rodino ⚜️ ,

přicházíme s aktuálními zprávami o táboru 2021. Rádi bychom vás ujistili, že s táborem opět počítáme. Pokud se situace náhle nezmění a opatření dovolí, tábor se uskuteční od 1.8. do 14.8. 2021. S koncem června bychom chtěli zveřejnit přihlášky. Veškeré informace budeme zveřejňovat tady na webu a našem facebookovém profilu.

Mějte se hezky!

⛺

Vaši vedoucí

Opětovné zrušení schůzek

Je to tady zase. Moc nás to všechny mrzí, ale poslední schůzka v roce 2020 je opět z důvodu epidemiologické situace ZRUŠENA.
Víme, že tenhle rok jsme se mockrát neviděli, všechny nás to mrzí. Doufáme, že v roce 2021 to bude lepší a už nebudeme muset rušit schůzky žádné.
Pokud někdo bude chtít odevzdat přihlášku na rok 2021, můžete se stavit na ostrově v pátek v 16.00-17.30 a odevzdat ji vedoucím, kteří budou přítomni.
Děkujeme moc za pochopení.
Přejeme klidné svátky a doufáme, že rok 2021 bude plný skautských schůzek, výletů, her a zábavy. ⚜️

Vaši vedoucí.

PF 2021

Milé sestry a milí bratři,

letošní rok se kvůli pandemii příliš nevydařil. Museli jsme zrušit spoustu schůzek a oslavu 75. výročí střediska jsme ani nezačali plánovat. Skaut je ale veselé mysli a koronavirus mu jí nevezme. Tak vám všem přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok. Užijte si svátky nejlépe, jak to bude možné.

Letošní vánoční setkání oldskautů bylo plánované na neděli 27.12.2020 v 17:00 na Ostrově. Jestli se uskuteční, to nedokážu teď říct. Záleží na situaci, která nastane. Kolik lidí se bude moct stýkat vevnitř i venku. Já se bohužel letos nebudu moct zúčastnit. Zatím čekáme, jak se situace vyvine, ale tomu že přijedeme o vánocích do Čech, věřím čím dál tím méně. Proto za mě organizaci setkání převezme Šárka Koštelová. Pokud budete mít zájem a bude to vzhledem k protiepidemickým opatřením možné, ozvěte se jí a domluvte se. Můžete třeba jenom po obědě posedět chvilku s čajem na verandě dívčí klubovny. Tentokrát je setkání ve vašich rukou.

Doufám, že v létě bude všechno lepší, a naplánujeme si setkání celého střediska s pečením buřtů a zpěvem u kytary.  Ne jako oslavu výročí, ale jako oslavu toho, že se prostě můžeme sejít.

No a poslední méně příjemnou věcí, jako každoročně je placení „registrace“. Pro rok 2021 je to stejné jako loni: členství bez časopisu 560 Kč a členství s časopisem 600 Kč a 200 Kč za každé číslo v STS do 15.1.2021 nejpozději. Prosím všechny, aby posílali členské poplatky na bankovní účet střediska: 601406874/0600 .Do poznámky prosím napište, za koho se platí.


Pro správnou vánoční náladu si nezapomeňte dojít k Plívům pro Betlémské světlo, dorazí 19.12.2020.

Všem srdečně tisknu levici a přeji pevné zdraví i vašim rodinám

Vůdce střediska – Alena Kulhová (Kaboš)